Adobe Muse – nowe narzędzie dla web designerów

Adobe przygotowuje bardzo interesującą aplikację,która pozwoli designerom na szybkie i wygodne tworzenie stron internetowych.

hmm, zobaczymy…

Nowej aplikacja nosi nazwę Muse i jest to narzędzie dla web designerów służące do łatwego przeniesienia ich projektów na kod html. Aby lepiej pojąć idee projektu zapraszam do obejrzenia poniższego wideo, które tłumaczy jaki był cel stworzenia tej aplikacji i czego możemy się po niej spodziewać.

 

Właśnie pobrałem wersję beta. Na pierwszy rzut oka zdziwiło mnie to, że jest to aplikacja AIR. Sama aplikacja pod względem interfejsu jest dość intuicyjna i spójna z pakietem creative suit.

Dopiero rozpocząłem testowanie więc nie mam jeszcze wyrobionej opinii o samej aplikacji, jednak od razu mam pewne zastrzeżenia odnośnie samego pomysłu na tą aplikację. Możliwe dlatego, że cały czas pozostało mi jeszcze sporo z kodera, (którym notable czasami jeszcze jestem ) ale uważam, że automatyczne tworzenie skryptów i strony nie jest takim genialnym pomysłem. Stwierdzenie , które pojawia się w filmie, że niedługo większość ludzi będzie projektowała strony bez pomocy ich kodowania- jest trochę na wyrost. Osobiście uważam, że każdy web designer powinien znać przynajmniej podstawy html i css (chociażby po to, żeby mu web deweloper nie wkręcił że „tego się nie da zakodować” 😀 )

Uważam, że Muse sprawdzi się w przypadku standardowych i mniejszych stron, które mają być statyczne (chodzi mi o treść). W przypadku większych stron z obsługą systemu cms oraz różnymi dodatkowymi i bardzo unikalnymi modułami i funkcjami, Muse nam się nie przyda – no chyba, że jako generator templatów html, który potem uzupełnią programiści od back endu.

A co wy sądzicie o Muse? Czy taka będzie przyszłość web designu?