Wacom Inkling – coś fajnego dla grafików

W środowisku grafików i web designerów i projektantów graficznych tablety firmy Wacom cieszą bardzo dobrą opinią.

Firma zaprezentowała właśnie nowy produkt o nazwie Inkling, który bardzo ucieszy wielu grafików – zwłaszcza tradycjonalistów uwielbiających papier.

Narzędzia grafika/designera?

Papier i ołówek był i chyba na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych narzędzi grafika lub designera. Co prawda obecnie większość projektowania odbywa się na komputerach, jednak narysowanie czegoś na kartce papieru jest bardziej intuicyjne i łatwiejsze. Potem następuje proces digitalizacji za pomocą myszki i touchpadu. W zależności od projektu czasami te narzędzia nie wystarczają – dlatego graficy bardzo często sięgają po tablety. Od razu należy zaznaczyć, że nie mam tutaj na myśli tabletu w stylu iPada – tylko chodzi mi o tablet graficzny. Najprościej tłumacząc, tablet graficzny to płytka, po której rysujemy specjalnym długopisem, a wszystkie nasze poczynania są przenoszone na ekran komputera. Jest to urządzenie będące substytutem tradycyjnej myszki i mające lepiej odwzorowywać naturalne rysowanie na papierze. Jest to narzędzie bardzo przydatne, jednak wciąż nie jest idealne.

I tutaj świetnie wpasowuje się Wacom Inkling.

Jak w przypadku większości dobrych pomysłów, idea stojąca za Inkling jest bardzo prosta. Chodzi o to, aby w naturalny i prosty sposób przenieść to co rysujemy na kartce papieru wprost do komputera.

Zapraszam do obejrzenia video, aby zobaczyć jak to działa:

W mojej opinii jest to doskonałe rozwiązanie. Sam posiadam tablet Wacom. O ile świetnie sprawdza się on w pracy nad zdjęciami oraz do obróbki zeskanowanych rysunków, to już do rysowania czegoś na nim nie mogłem się do końca przyzwyczaić. Dlatego tak bardzo podoba mi się pomysł opisywanego wyżej urządzenia i wygląda na to, że właśnie trafiło ono na pierwsze miejsce listy moich gwiazdkowych prezentów 😀

Dodam, że bardzo zaciekawiły / spodobały mi się jeszcze dwie rzeczy :

– urządzenie jest niezależne od komputera i wygląda na przenośne, więc będzie je można zabierać ze sobą gdziekolwiek.

– wygląda na to że szkice które tworzymy, będą w pełni wektorowe. Wówczas ilość czasu jaką można zaoszczędzić podczas pracy na logo lub rysunkiem będzie ogromna.

 

Jak zwykle jestem ciekawy co sądzicie o Inkling?

Czy takie urządzenia przyda się wam przy projektowaniu, czy raczej wolicie korzystać z myszki lub tabletu graficznego?